Pomiar poziomu zazdrości o partnera

Czy jakiś specjalista poradziłby mi jakąś ankietę lub samemu wymyślił na której mógłbym sprawdzić na ile jestem zazdrosnym partnerem? I jak walczyć z tym bez specjalisty?

Jednym z podstawowych kryteriów jest to, na ile jest Pan szczęśliwy w związku, czuje się bezpieczny, potrafi zaufać swojej partnerce? Czy związek jest trwały, harmonijny i przynoszący satysfakcję? Czy raczej pełen napięcia, frustracji i wrażenia odrzucenia? Czy dużo związków w Pana życiu się rozpadło ze względu na zbytnie podejrzenia i ograniczanie partnerki?
Żeby walczyć z zazdrością najlepiej przepracować jej przyczyny- być może np niską samoocenę i poczucie wartości albo negatywne wcześniejsze doświadczenia.

Dzień Dobry Panu,

Skoro zadał Pan takie pytanie, to prawdopodobne jest, że (bez pomiaru) jest taka część w Pana osobowości.

W uleczeniu nadmiernej zazdrości pomocna byłaby terapia poznawczo-behawioralna, która pozwoliłaby Panu dotrzeć do prawdziwej jej przyczyny.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu lub prywatnie.

Życzę Panu wszystkiego, co najlepsze,
Irena Mielnik-Madej