Czy moje 2-letnie dziecko ma oznaki autyzmu?

Witam. Mój syn ma 2.5 roku. Od jakiegoś czasu obserwuje u niego pewne zachowania. Sztywność kończyn dolnych i górnych w czasie biegania, jak go przebieram to także ma sztywne nogi, nie zawsze reaguje na polecenia, kiedy leży na plecach Pani w przedszkolu mówi, że wygląda jak obrócony żółw do góry nogami,, ma słabe mięśnie w okolicach barku. Ma ataki płaczu jeśli czegoś nie dostanie a bardzo tego chce i także w czasie płaczu sztywni bardzo nogi. Co to może być? Czy to objawy autyzmu?
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Myślę, że objawy, jakie Pani przedstawiła mogą być niewystarczające do postawienia diagnozy jaką jest Autyzm. W tym przypadku, najlepszym wyjściem będzie porozmawianie z psychologiem szkolnym. Ten może obserwować dziecko przez kilka dni, przeprowadzić z nim rozmowę oraz z Panią i ewentualnie wysłać Was do poradni psychologiczno-pedagogicznej na dokładniejszą diagnozę.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska