Czy u 2-letniego dziecka można stwierdzić autyzm?
czy u dwuletniego dziecka mozna stwierdzic autyzm .Moja corka ma opoznienie rozwoju .Slaby kontakt wzrokowy nie reaguje na swoje imie nie wskazuje przedmiotow.nie bawi sie zabawkami z przeznaczeniem ,nie chodzi sama dopiero sie pionizuje bawi sie jedynie grzechotkami .Miala robione badania metaboliczne -i rezonans glowy nic nie wykryto teraz robimy badania genetyczne .czy tomoze byc autyzm .Czy autyzm moze byc od urodzenia

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz
73 poziom zaufania
Witam
Zachowania, które Pani opisuje mogą świadczyć o autyźmie. Ponieważ dziecko jest w trakcie diagnozy to trzeba spokojnie porobić wszystkie badania, wykluczyć choroby i dopiero wtedy będzie wiadomo dokładnie. Ponieważ już widać opóźnienia rozwojowe to proszę niezależnie od diagnozy nastawić się na wdrożenie różnorodnej terapii. Dziecko musi buć objęte specjalistyczną pomocą.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu