Co stosować na zmiany skórne u dziecka?

Bardzo proszę o pomoc w problemie skórnym naszych dzieci. Jedno ma 18 miesięcy i na plecach i teraz na ramieniu od długiego już czasu ma pierścieniowate zmiany określone przez naszego pediatrę jako grzybicze. Przepisał Pimafucort , ale nie było poprawy. Pierwsza zmiana pojawiła się jak Synek miał parę miesięcy jednak ona samoistnie zniknęła, bez zastosowania leczenia. Dopiero później ta, która pojawiła się na plecach nie chciała ustąpić i powiększyła się. Miesiąc temu dermatolog przepisał nam Hascofungin i ta zmiana z pleców w całości zniknęła. Jednak teraz pojawiła sie nowa na ramieniu i z boku na tułowiu. Przepisał nam lek Locoid i trochę obawiam się go zastosować, bo na ulotce napisano, żeby nie stosować go na zmiany grzybicze. Z kolei córka -7 letnia ma na wewnętrznej stronie uda też sporą zmianę, ale ona nie zareagowała na Hascofungin tak jak Syn. U Córci zmiana wyglada inaczej trochę. Jest gladsza, ale też szorstka. U Syna jest taka bardziej grudkowata. Córki nie swędzi, Syna nie wiemy, bo nie powie. Szczerze mówiąc jestem już mocno zaniepokojona sytuacją bo do końca nie wiadomo co to jest na dobrą sprawę. Czy ktoś z Państwa może doradzić jakieś rozwiązanie? Będę niezwykle wdzieczna bo spędza mi to sen z powiek. Dzieci oglądał dermatolog który kazał nam zmieszać afloderm clotrimazol i clobase i tym smarować dzieci, ale wszędzie piszą, że to silne leki i nie wiem czy można je sobie tak mieszać... Aha. Jeszcze nizoralem w kremie mam smarować, ale piszą, że to dopiero od 10-12 lat. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza dermatologa i kierować się jego zaleceniami