Co znaczą duszności, kłucie w klatce piersiowej, szybkie i mocne bicie serca?

Od kilku miesięcy coraz częściej czuję uczucie smutku, pustki. Często pojawiają się duszności, kucie w klatce piersiowej, szybkie i mocne bicie serca, trzęsą mi się ręce. Zdarza się to zawsze przez jakimś wyjazdem. Kiedy mam coś załatwić. Nawet jeśli mam zapytać jakąś nieznajomą osobę o coś. Gdy jestem w tłumie ludzi na dużej przestrzeni. Mam wrażenie, że ktoś się patrzy. Nie mogę spać, cały czas myślę o sprawach, które mam zrobić. Płaczę z bezsilności. To tylko stres? Należy się tym przejmować?

Witaj,
Opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe, może na fobię społeczną. Ciągłe napięcia prowadzi do obniżenia nastroju, a nawet depresji. Warto skontaktować się na początek z lekarzem rodzinnym lub od razu z lekarzem psychiatrą, by wykluczyć bądź potwierdzić te przypuszczenia.
Jeśli lekarz potwierdzi moją hipotezę, wskazane będzie skontaktowanie się z psychologiem bądź psychoterapeutą, który pomoże Ci w poradzeniu sobie ze źródłem tych objawów.

Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl

Dzień dobry. Z całą pewnością opisane przez Panią zachowania i odczucia wywołują dyskomfort a nawet Pani cierpienie. Proszę rozważyć wsparcia psychologa w zakresie radzenia sobie ze stresem, opanowaniem lęku czy tremy. To bardzo pomocne strategie, które będą Pani atutem również w przyszłości. Pozdrawiam.

Witam Panią
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie ewentualnie
psychoterapię, gdyż Pani lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim lęk całkowicie zrujnuje Pani życie.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl