Co powoduje duszności w klatce piersiowej?

witam mó kolega miał taie objawy że czuł dusznosc ale bez kłócia w klatce serce zdrowe krew też prejmuje się wszystkim mama jego naierzdza go w domu denerwowł się dodam iż trenuje 4x tyg naturalnie dieta 4 posiłki dziennie krew idealna i wsystko w normie ale tętno ok ciśnienie dobre co to może być stres masturbuje się 3 x tyg 2 x dziennie bo nie ma dziewczyny tarczyca zdrowa holesterol w normie

Witaj,
Opisywane przez Ciebie objawy należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu. Czy kolega badał sobie płuca? Czy kolega pali?
Ciągły stres, nerwowość i duszności, które odczuwa mogą być objawami nerwicy. Warto zapytać kolegę czy, miewał napady lęków w codziennych sytuacjach społecznych, oraz zachęcić go do obserwacji swojego stanu somatycznego w tychże sytuacjach (np jazda autobusem, rozmowa z obcą osobą, konieczność wyjścia z domu itp.). Warto również udać się na rozmowę do psychologa, by omówić szerzej deklarowany problem.
Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka - Psycholog
psycholog24radom.pl

Dzień dobry. Owszem, problemy natury emocjonalnej mogą objawiać się także w postaci duszności, kaszlu i innych schorzeniach oddechowych. Szerzej piszę o tym w poniższym felietonie:

http://www.byczdrowym.info/zdrowy-oddech/odetchnij-z-ulga

Warto, aby kolega skorzystał z konsultacji psychologicznej. Większość trudności nie wymaga długoterminowej pracy, zwłaszcza jeżeli Pacjent jest młodą osobą i jego osobowość jest dość elastyczna, gdyż schematy funkcjonowania nie są utrwalone. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/