Co zrobić przy zdiagnozowanym luźnym zwieraczu przełyku?

Witam, wyniki gastroskopi wykazało że mam luźny zwieracz przełyku i endoskop nie opiera się na nim... Coś w tym rodzaju. Czy są jakieś lekarstwa które poprawia pracę zwieracza lub jego skurcze? By działał prawidłowo.?

Lek. Paweł Szadkowski

Zalecane jest unikanie leków obniżających ciśnienie dolnego zwieracza przełyku, zwłaszcza metyloksantyn, azotanów, blokerów kanału wapniowego, β2-mimetyków i leków przeciwcholinergicznych. Do rozważenia jest również zastosowanie prokinetyków lub innych leków, ale wskazania do takiego leczenia ustalane są na podstawie głównie objawów klinicznych. Najlepiej żeby pani leczeniem pokierował pani lekarz prowadzący.