Co zrobić w przypadku pogorszenia się cery po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, Lekarz ginekolog przepisał mi nowe tabletki antykoncepcyjne w celu ustabilizowania gospodarski hormonalnej z naciskiem na leczenie trądziku hormonalnego. Niestety po pierwszym opakowaniu zauważyłam znaczne pogorszenie się stanu cery. Na brodzie i szyi wystąpiły duże, bolące wypryski. Czy powinnam kontynuować branie pigułek czy też od razu zaprzestać i zgłosić się do lekarza po dobór innych? Dodam, że na ostatniej wizycie również miałam zmieniane tabletki, ponieważ ostatnie były ogólną katastrofą.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.