Co zrobić, żeby paznokieć wrócił do normalnego stanu?

Witam.Moj 12 letni syn obgryzal paznokcie i teraz zauważyłam ze ma mocno pofalowany w jednym miejscu bardziej wypukly w innym mniej.Czy to może byc z obgryzania paznokci, stresu? Czym go smarowac zeby wrócił do normalnego stanu.?

szanowna Pani musiałbym zobaczyć paznokieć aby się wypowiedzieć, aczkolwiek myślę że nie ma się czym martwić