Czerwienienie i ból skóry po odmrożeniu

Witam serdecznie. Mam 28 lat. Mniej więcej 10 lat temu odmroziłem sobie dłonie i twarz (nie aż do tego stopnia, by pojawiły się pęcherze). Od tego momentu często w ciągu dnia skóra tych części ciała (z wyjątkiem okolic oczu) przybiera czerwoną/bordową barwę. Towarzyszy temu uczucie ciepła, mrowienia, kłócia. Uprzejmie proszę o informację, czy istnieje możliwość odwrócenia skutków tych odmrożeń? Czy współczesna medycyna radzi sobie z takimi dolegliwościami? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie być może pobranie wycinków. proponuje zgłosić się do lekarza dermatolga