Czerwone blizny pooperacyjne na szyi

Od 18 miesięcy mam dwie blizny pooperacyjne na szyi. Leczone były kremami: Contratubex, Cepan, Noscar i żelami silikonowymi. Blizny nadal są czerwonawe i nie chcą blednąć. Co zrobić w takiej sytuacji? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Niestety nie ma innych metod na zmniejszenie blizn niż stosowanie maści przyspieszających gojenie oraz unikanie słońca. Jedynym sposobem jest zastosowanie metod chirurgii estetycznej.