Czerwony i suchy pierścień na tylnej stronie uda a stosowanie maści

Dzień dobry, od dwóch tygodni mam na tylnej stronie uda czerwony,suchy pierścień. Byłam u dermatologa,który stwierdził grzybicę skóry. Pytałam skąd mogła się wziąć to stwierdził, że od zwierząt. Ale ja rzadko mam kontakt ze zwierzętami i zastanawiam się czy mogłam się zarazić przez siadanie na publicznej toalecie? zmiana jest dokładnie w tym miejscu. czy to możliwe? druga sprawa to,że dostałam na to tylko maść,poniewaz nie mogę brać tabletek ze wzglęcu na karmienie piersią,czy maść wystarczy?

Proszę udać się do dermatologa na konsultację, po obejrzeniu zmiany lekarz wdroży odpowiednie leczenie.Jesli będzie potrzeba lekarz zleci dodatkowe badania