Częste oddawanie moczu po usunięciu nerki

Mam 77lat jestem sprawny fizycznie i aktywny.Przed 18 lat u8sunieto mi nerke- guz nowotworowy.Często się zdarza,ze zaczyna mnie męczyć częste oddawanie moczu.Strumień moczy jestsilny,PSA=0,4,brak bulu w okolicy brzucha.Po dniu takiego stanu mam silne skurcze mięsni nóg i podnosi mi się cisnienie do 150/90.Sprawę zalatwia dorażnie olfen lub voltaren.N.ormalnie mam ciśnienie 112/75 po wysiłku 130/85.Jeżdżę dużo na rowerze i to przyśpiesza skurcze. Zauważyłem ze pęcherz reaguje na cytrus

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do nefrologa oraz wykonać badania kontrolne oceniające funkcję nerek i układu moczowego.