Częste rumienienie się u 14-latki

Witam. Moja córka ma 14 lat i bardzo często się rumieni, wystarczy że będzie tylko trochę cieplej , albo odrobinę wysiłku i jej twarz robi się czerwona jak po przebiegnięciu maratonu , a ma całkiem dobrą kondycję . Poradzi się na to coś?

Taki rumień u młodych osób zdarza się stosunkowo często i zwykle nie jest objawem choroby lecz świadectwem dużej reaktywności naczyń krwionośnych. Zagrożenia nie ma, ale też i rady na to nie ma oprócz takiej, że się z tego wyrasta. Na początek proszę pójść do dermatologa, żeby wykluczyć poważne stany (mało prawdopodobne). Jeśli wszystko w porządku - po prostu czekać.