Czy antybiotyk opóźnia krwawienie z odstawienia?

Brałam antybiotyk przez 8 dni i lekarz ginekolog kazał mi normalnie zrobić przerwę i tak zrobiłam. Niestety,minęło już 4 dni, a ja nadal nie dostałam okresu, a zwykle dostawałam w 4 dniu. Seks uprawiałam tylko 3 razy i zawsze się dodatkowo zabezpieczaliśmy, wszystko było okej. Czy antybiotyk może opóźnić wystąpienie krwawienia z odstawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może się tak zdarzyć, ponieważ niektóre antybiotyki zwiększają stężenie przyjmowanych hormonów we krwi (hormony działają przez to dłużej). W razie gdyby krwawienie w ogóle się nie pojawiło, proszę jednak wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego blistra.

Pozdrawiam serdecznie!