Czy ciąża jest możliwa pomimo miesiączkowań?

Witam. 31 lipca uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Z 3 na 4 sierpnia dostałam okresu, a następnych 30 sierpnia i 7 października, którym towarzyszył duży ból w podbrzuszu. Moje miesiączki są krótkie, trwają 4 dni. Mam mdłości od jakiegoś czasu, ale wymiotowałam tylko raz w drugiej połowie września. Ostatnio mam bardzo mało ruchu, bo jestem po wypadku i zazwyczaj w ciągu dnia jem niewiele. Chciałabym wiedzieć, czy to mogą być objawy ciąży, czy raczej czegoś innego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli miesiączki wcześniej również nie trwały dłużej niż 4 dni i były tak samo obfite, to prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży jest minimalne. Wymioty i nudności mogły być spowodowane nieświeżym jedzeniem lub inną przyczyną (może przyjmuje Pani jakieś leki?). Powinna Pani ustalić to z lekarzem rodzinnym. Dla pewności, warto przed wizytą wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!