Czy coś ze mna jest nie tak? Potrzebuję pomocy?

Mam 16 lat. Nie radzę sobie ze swoimi emocjami. W szkole jestem wesoła, lecz gdy przychodzę do domu wszystko się zmienia. Bywa tak, że siadam na łóżku i płaczę. Mam częste bóle brzucha, karku, pleców, a także zaburzenia miesiączkowania. Ciągle jestem zmęczona i senna. Przez pewien czas samookaleczałam się. Często myślę o samobójstwie, lecz nie mam odwagi tego zrobić :(. Miałam okres w swoim życiu, że brałam po 4-6 tabletek dziennie, nie żeby się zabić, a po prostu wyniszczyć. Nie akceptuje swojego ciała. Jestem gruba (65 kg przy wzroście 169 cm) i to przeszkadza mi kontaktach międzyludzkich. W moje życie wplątała się rutyna. W ciągu tyg wstaję ok 07.00, idę do szkoły, wracam ok 15, zjem coś, albo i nie i kładę się spać, wstaję ok. 19, nie raz nawet 20, odrobię lekcje, pójdę wziąć prysznic, zabiorę się za naukę, co i tak nie przynosi skutku, gdyż nie mogę się skupić i ok 2-3 w nocy kładę się spać. Rano wstaję o 7 idę do szkoły i tak w kółko :(. W weekend kładę się spać o 01.00 nim zasnę jest już ok 03.00 i wtedy śpię do 12-13 kilka razy zdarzyło mi się, że spałam do 15. Dodam jeszcze, że ponad 4 lata temu zmarł mój tata (nowotwór nerki). Do dziś nie mogę się z tym pogodzić! Z siostrą nigdy nie miałam dobrego kontaktu, z mamą również. Nie mam z kim porozmawiać o swoich problemach. Czy potrzebuję pomocy psychologa? Czym może być spowodowane moje złe samopoczucie? Proszę o pomoc!

Witam!

Twoje samopoczucie może być składową wielu czynników - śmierci taty, braku wsparcia ze strony najbliższych, kompleksów, niskiej samooceny, problemami somatycznymi. Warto, żebyś skorzystała z pomocy psychologa. Może to być psycholog szkolny, jeśli chcesz udać się do innego specjalisty, potrzebna będzie zgoda matki. Twoje problemy są bardzo trudne i zaburzają funkcjonowanie zarówno w życiu społecznym, jak i codziennym rodzinnym. Warto popracować nad konstruktywnym rozwiązywaniem problemów.
Zachęcam Cię także do korzystania z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Korzystając z niego będziesz mogła rozmawiać o tym, co się z Tobą dzieje oraz uzyskać wsparcie.

Pozdrawiam