Czy depresja i ocd są uleczalne w pełni?

Czy depresja i ocd sa uleczalne w pelni... Z ocd powstala mi depresja i nie daje rady juz bralam asentre,mozarin i stoje w tym samym miejscu.Chcialam isc na terapie,ale po zredukowaniu objawow lekami,a tu lek nie dziala i sie mecze pol roku juz pomocyyy

Dzień Dobry Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie, wymienione przez Panią jednostki chorobowe są uleczalne i jest to możliwe!

Wymagałoby to z Pani strony czasu, cierpliwości oraz aktywnej współpracy z Terapeutą, do czego mocno Panią zachęcam.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego codziennego funkcjonowania,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Są różne rodzaje depresji i nie wszystkie są uleczalne. Leki, dobrze dobrane, pomagają zniwelować przykre dolegliwości ale najważniejsza jest w procesie leczenia psychoterapia. Proszę nie czekać na zredukowanie objawów tylko zgłosić się na psychoterapię. Proszę poszukać w Krakowie psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Jeśli leki nie redukują objawów, a bierze je Pani od 3 tygodni, proszę skonsultować się z psychiatrą. Niestety ale to czy i jak działają leki jest bardzo indywidualne i wymaga czasami zmiany leków.