Czy dolega mi krótkowzroczność?

Witam, mam 20 lat i od 4 lat mój wzrok się pogarsza, mianowicie widzę tylko to, co oddalone ode mnie na 2 metry, to co dalej, jest dla mnie nie do odczytu. Widzę wszystko jakby poza mgłą, tzn. jest rozmazane, ostatnio w szkole mieliśmy badania wzroku, pielęgniarka powiedziała, żebym poszła do okulisty. W szpitalu na wizytę czeka się pół roku, a ja muszę to załatwić jak najszybciej. Nie pójdę prywatnie do okulisty, bo mnie nie stać na wizytę, a rodzice nie chcą mi pomóc. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Z Pani opisu rzeczywiście wynika, że może mieć Pani krótkowzroczność. Bez wątpienia zalecałabym szczegółowe badanie u lekarza okulisty i ewentualny dobór okularów.
To pierwsze badanie niekoniecznie musi być wykonane w szpitalu.
Czy próbowała Pani znaleźć okulistę w Przychodni Rejonowej? Prawdopodobnie tam terminy są krótsze. Najprzystępniejsze finansowo są wizyty w firmach optycznych, typu V*** E***. Może ta firma lub podobna znajduje się w okolicy, w której Pani mieszka?

Pozdrawiam

Witam.
Prawdopodobnie ma Pani krótkowzroczność - może Pani spróbować podejść do zakładu optycznego i tam poprosić o pomoc.
Pozdrawiam