Czy jest chociaż minimalna szansa, że mogę być w ciąży?

Witam, wraz z moim chłopakiem bardzo uważamy podczas kontaktów seksualnych, jeszcze nigdy nie doszło do penetracji ograniczamy się do symulowania jej poprzez ocieranie się jego penisa o moją bieliznę, około 4 tygodnie temu doszło do wytrysku na moją bieliznę po czym mój partner przez krótki czas po tym się jeszcze o to ocierał, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, podczas tego zdarzenia brałam 14 tabletkę, z tym że przez pierwszy tydzień stosowałam leki przeciwdepresyjne które mogły obniżyć ich działanie, tydzień temu zrobiłam test ciążowy kiedy krwawienie z odstawienia nie pojawiło się w 1 dniu i był negatywny, na następny dzień pojawiła się krew okres był skąpy trwał około 3 dni. Czy jest możliwość abym była w ciąży? Nie odczuwam żadnych objawów, czy powinnam zrobić 2 test i czy mogę go zrobić tydzień po tym krwawieniu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro nigdy nie doszło do pełnego stosunku seksualnego, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bliskie zeru, zwłaszcza, że wspomina Pani o tym, że przyjmuje tabletki antykoncepcyjne oraz test ciążowy dał negatywny wynik.

Mało prawdopodobne jest, aby doszło do zapłodnienia na skutek ocierania się penisa o bieliznę, nawet jeśli dojdzie do wytrysku. Plemniki znajdujące się na bieliźnie nie są w stanie przeżyć zbyt długo. Jest to dla nich środowisko niekorzystne, a wiec mogą zginąć już po kilku minutach.

Dłużej są w stanie przetrwać jedynie w warunkach im sprzyjających, a więc w ciepłych i wilgotnym środowisku, jakim są np. drogi rodne kobiety. Wówczas ich żywotność może wynosić nawet do 7 dni.

Podsumowując – najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, więc nie ma konieczności wykonywania testu ponownie.

Poniżej wklejamy linki do pytań o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plemniki-jak-dlugo-zyja-w-temperaturze-pokojowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-a-dni-plodne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-narzadami-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.