Czy jest możliwość, że zostanie stwierdzona grzybica?

Jakiś czas temu zobaczyłem u siebie odklejanie sie płytki paznokciowej od łożyska. Po wizycie u dermatologa zostałem skierowany na badania mykologiczne mające na celu wykluczenie grzybicy(wtedy najprawdopodobniej to łuszczyca) W wynikach mikroskopii elementów grzyba nie stwierdzono, jednak zostało napisane: Hodowla: za 4 tygodnie. W związku z tym, mam pytanie, czy jest możliwość, że za 4 tygodnie zostanie stwierdzona grzybica, czy też mogę udać się teraz do dermatologa w celu leczenia łuszczycy

Lek. Tomasz Budlewski

W tym przypadku decyzja co do leczenia nalezy do lekarza dermatologa czy czekamy na wynik czy włączamy leczenie