Czy jeszcze powinnam szczepić się na żółtaczkę?

W tym roku czeka mnie operacja i w związku z tym mam pytanie: czy muszę się zaszczepić na żółtaczkę? W latach 1998 - 1999 byłam szczepiona (trzy dawki), a pięć lat później miałam dawkę uzupełniającą. Czy to wystarczy? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Otrzymała Pani pełen schemat szczepienia przeciwko WZW typu B - daje to odporność na ponad 20 lat, a najprawdopodobniej na całe życie. Ogólnie zdrowe dzieci i dorośli nie wymagają dawek przypominających szczepionki przeciw WZW B według obecnych wytycznych.
Serdecznie pozdrawiam!