Czy konieczne jest powtórzenie badania USG?

Dzień dobry, W lutym tego roku robiłam badanie USG brzucha. Nie wykazało zmian oprócz stłuszczenia wątroby oraz trzustki. Czy jest sens obecnie powtarzać w sierpniu badanie USG? Coś mogło się pojawić w jego obrazie? Na początku września mam zaplanowaną gastroskopię oraz kolonoskopię ze względu na przebyte zakażenie Helicobacterem oraz moje spostrzeżenie jednorazowego krwawienia w kale. Bardzo się boje, że może coś być z trzustką, ponieważ bywają też u mnie żółtawe stolce i bóle brzucha po prawej stronie..
KOBIETA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Odpowiem, że warto wykonać kontrolną diagnostykę USG przed planowaną diagnostyką we wrześniu aby sprawdzić czy od ostatniego badania nic się nie zmieniło w opisanych przez Panią zmian lub czy w innych narządach przedstawia się prawidłowo.

Brak informacji z Pani strony o diagnostyce z krwi, jeśli nie była wykonana warto ją wykonać; OB, CRP, morfologią z rozmazem, próby wątrobowe i trzustkowe aby mieć pełny obraz.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk