Dzień dobry,
Z Pani opisu wynika, że sytuacja jest dla Pani trudna i niepokojąca. Domyślam się, że jednym z większych problemów jest czas oczekiwania na kolejne wizyty u specjalisty oraz badania. Opisane symptomy, jak dolegliwości brzuszne i niepokojące wyniki badań kału mogą sugerować różne problemy gastroenterologiczne, które wymagają dokładnej diagnostyki i leczenia, zatem nie ma sensu wypisywać w tej chwili różnych opcji.
Proponuję skupić się, do momentu wizyty u gastrologa i przeprowadzenia dalszych badań, na próbach złagodzenia objawów tak, by była Pani w stanie jako tako funkcjonować na codzień. Można spróbować wprowadzić bezpieczne zmiany w następujących tematach:
Dieta - proszę spróbować stosowania diety lekkostrawnej, która obciąża układ pokarmowy w mniejszym stopniu - https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna. Należy unikać tłustych potraw, pikantnych przypraw, produktów wysoko przetworzonych oraz alkoholu. Warto wprowadzić do diety lekkostrawne białka (gotowane mięso drobiowe, ryby), gotowane warzywa, oraz zupy na słabym bulionie.
Hydratacja - ważne jest, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, szczególnie wówczas, gdy występują wymioty i biegunki. Pijąc dużo wody zapobiegnie Pani odwodnieniu i dodatkowym objawom z nim związanym, jak np. ból głowy, czy znaczącym długotrwałym skutkom - https://zywienie.abczdrowie.pl/dlaczego-tak-wazne-jest-odpowiednie-nawodnienie-organizmu.
Małe porcje, ale częściej - Proszę jeść zamiast trzech dużych posiłków mniejsze porcje, ale częściej, aby nie obciążać nadmiernie żołądka.
Zapobieganie nudnościom - w przypadku ciągłych nudności warto wypróbować imbir – może być dodawany do herbaty. Imbir jest znany ze swoich właściwości przeciwnudnościowych - https://zywienie.abczdrowie.pl/napar-z-imbiru.
Stres - może on prowokować lub pogarszać objawy gastrologiczne, dlatego ważne jest, aby znaleźć skuteczne metody jego redukcji, takie jak techniki relaksacyjne, medytacja czy lekkie formy aktywności fizycznej, które są komfortowe dla Pani stanu zdrowia.
Podczas oczekiwania na wizytę u specjalisty, jeśli Pani stan zdrowia ulegnie nagłemu pogorszeniu, zalecam niezwłoczne zgłoszenie się do najbliższego oddziału ratunkowego. Gdy objawy są bardzo uciążliwe i niepokojące, ważne jest, aby nie czekać na zaplanowane terminy, ale działać szybko.
Pozdrawiam Panią ciepło i życzę szybkiej diagnostyki i optymalnego leczenia tak, by wróciła Pani do zdrowia i dobrego samopoczucia.
Przypominam, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, proszę o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy mogę jeść zupę po tym zabiegu? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jaka jest przyczyna tych bólów brzucha? – odpowiada Mgr inż. Angelika Piskorz
- Co oznacza wynik badania stolca u 30-latki? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co oznaczają bóle po lewej stronie brzucha u 34-latki? – odpowiada Lek. Agnieszka Jankowska
- Co jest przyczyną bólu brzucha i pojawiającej się wydzieliny? – odpowiada Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
- Dlaczego dziecko oddaje taki stolec? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy moje objawy oznaczają nowotwór jelita grubego? – odpowiada Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
- Jak odczytać takie badania kału? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy Imbifem można przyjmować w trakcie ciąży? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy to może to być spowodowane złą dietą? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
artykuły
Dieta przed kolonoskopią - co jeść, a czego nie?
Dieta przed kolonoskopią, czyli badaniem endoskopo
Gastroenterolog - kim jest i czym się zajmuje?
Gastroenterolog jest lekarzem specjalistą zajmując
Polacy obawiają się kolonoskopii. To jedno z najbardziej wstydliwych badań
Prawie 60 proc. Polaków przyznaje, że obawia się k