Jaka jest przyczyna tych bólów brzucha?

Witam , mam wymioty, nudności, stolec żółty pływający ,ból kłującykrótki pod lewym żebrem Wyniki trzustkowe, amylaza, lipaza,alt, ggtp w normie, morfologia też. Lekarz przepisał kreon 25 000 X3razy dziennie. Mdłości ustąpił, ale w nocy pobolewanie brzucha i wizyta w toalecie. Jeśli nie będę mogła brać kreonu ze względu na roztrój to co wtedy? brać kreon a póżniej węgiel? Czy można brać przy kreonie najpierwnolpazę 40mg na refluks, póżniej mozarin 10mg rano, a wieczorem promolan 50mg na uspokojenie. Badanie usg za dwa tygodnie. Czy przy dobrych badaniach trzustki jw. może być ona chora? dwa lata temu miałam robiony rezonans brzucha bo amylaz była trochę podwyższona. Strasznie się boję.

Dzień dobry,

jako dietetyk chciałabym dodać, że warto w takich sytuacjach zastosować dietę lekkostrawną i dbać o nawodnienie organizmu. Proszę spokojnie czekać na badanie usg, a gdyby działo się coś niepokojącego, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.