Stosowanie kreonu w ciąży

PZT a ciąża. Mam stwierdzone PZT, raczej dokuczają mi biegunki niż bol. Wtedy biore kreon przez pare miesięcy ok3 i pozniej jest ok- jakies 10-12 m-cy. Teraz jestem w pierwszych miesiącach ciąży i czy wrazie nawrotu mogę brać kreon? Moja Pani dr prowadzaca powiedziala ze tak- ale tak nie przekonywująco.

Witam.
Kreon należy co prawda do kategorii C (z braku odpowiednich badań) ale jest to lek zawierający enzymy trzustkowe (jest to wyciąg z trzustek wieprzowych zawierający lipazę, amylazę i proteazy) uzupełniający ich niedobór spowodowany PZT.
Enzymy wchodzące w skład leku nie ulegają wchłanianiu, są trawione w jelicie i wydalane z kałem.
A PZT przebiegające z biegunką jest wskazaniem do suplementowania niedoboru enzymów trzustkowych.