Czy konieczne są u mnie dodatkowe badania?

Dzień dobry, w badaniu krwi na czczo wyszła mi insulina 18,7 i glukoza 84,7. Nie miałam wykonywanej próby cukrzycowej, jednak lekarz stwierdził insulinooporność. Czy faktycznie tak jest i nie są konieczne dodatkowe badania? Jestem po 3 ciążach rok po roku, jestem pół roku po trzecim porodzie, karmię piersią, mam 35 lat i ważę 90 kg (przed pierwszą ciążą zdążyłam 65 kg); nie miałam cukrzycy ciążowej. Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani, na podstawie wyniku można wysnuć podejrzenie insulinooporności. Dobrze by było zrobić dodatkowe badania