Czy laserowe usunięcie znamion może grozić rakiem?

Witam. Miesiac temu przeprowadzono u mnie profilaktyczne badanie calego ciala dermatoskopem. Sama zglosilam sie na wizyte w dobrej poradni dermatologicznej. Zadne ze znamion nie budzilo podejrzen. Zapytalam lekarza czy istnieje jakakolwiek mozliwosc usuniecia 3 znamion, ktore mam na twrazy. Lekarz po badaniu stwierdzil ,ze 2 ze znamion moge , 1 nie kwalifikuje sie do usuwania. Dokonalam usuniecia metoda laserowa tych 2 znamion u tego samego lekarza. Znamiona te byly o regularnym ksztalcie, ciemne, lekko wystajace ponad skore, ponizej 5mm. Lekarz zakwalifikowal je jako bezpieczne od usuniecia laserem plus dodatkowo powiedzial ze nie sa to pieprzyki. Po zabiegu naczytalam sie w internecie wielu artykulow, ktore mowia ze usuwanie znamion laserem jest niebezpieczne i moze spowodowac raka skory. Pomimo tego ,ze lekarz zbadal znamiona, 2 pozwolil usunac boje sie, ze w przyszlosci cos mi grozi. Bardzo prosze o informacje czy mam ku temu jakiekolwiek podstawy, czy moge zaufac lekarzowi? Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, obecnie wskazana odpowiednie kontrola u lekarza dermatologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.