Czy leczyć się na coś innego niż zapalenie jelit?

Witam, w tym roku przechodziłem antybiotykoterapie ok 6 miesięcy w celu wylczenia boreliozy wraz z mycoplasmą. Niestety pod koniec terapi zaczęły pojawiać się bóle brzucha. Po wyleczeniu boreliozy i odstawieniu antybiotykow około 2 miesięcy temu zostały odstawione antybiotyki i jeden probiotyk, został tylko Trilac. Jednak bóle brzucha co pare tygodni się pojawiały wraz z biegunką. W zeszłym tygodniu znów się pojawiły, wraz z delikatnymi wzdęciami, gazami i odbijaniem, delikatne nudności, i od tamtej pory delikatny ból głowy, oraz uczucie zimna. Lekarz rodzinny jedynie dorzócił Enterol. Bóle brzucha i kłucia nie są bardzo mocne, ale przy biegunce równiez zaobserwowana była krew i jakby śluz więc wykonałem nastepujace badania: - krew utajona obecna - morfologia gdzie wszystko w normie oprócz Płytki Krwii 140 ( n 150-400 ), PDW 17 ( 10-16 ). - badanie moczu dobre oprócz ciężaru 1,010 ( 1,015 - 1,030 ) ale moze dlatego ze wypiłem dużo wody - ALT, AST, GGTP, Sód, Potas, Magnez, mocznik - wszystko w normie tylko sód w dzień biegunki był podwyższony, na nastepny w normie - OB, CRP, Ferrytyna w normie - posiew kału: "Grzybów drożdzopodobnych nie wychodowano. Wyhodowano fizjologiczną flore kału." - Aktualnie czekam jeszcze na wynik badania kalprotektyny, i pasożytów z kału. Czy powinienem isc w innym kierunku niz zapalenie jelit po antybiotykoterapi lub pasożytów? Jeżeli tak to jakie badania wykonać zeby się na coś nakierować?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udac się do lekarza rodzinnego aby mov c określić dalsze postepowanie jeśli biegunka jest po antybiotykach nalezy wykluczyć zakażenie clostridium difficile