Czy lek Sertralina można brać na noc z powodu działania otępiającego?

Sertralina 50mg z rana - trzeci dzień terapii przeciwlękowej. Strasznie otępia, ciągle ziewam i nie mogę myśleć. Kawa jedna, druga, trzecia powoduje co najwyżej drżenie rąk. Wiem, że na efekty trzeba czekać, ale ja nie mogę tak się czuć w pracy. Pracuję intensywnie, umysłowo. Czy branie tego na noc jest równie skuteczne i czy może powodować że w dzień będzie łatwiej cokolwiek zrobić?

Witam Panią
Lek Sertralina należy przyjmować raz na dobę,
rano lub wieczorem.
Czy rozważała Pani podjęcie psychoterapii?
W leczeniu zaburzeń lękowych doraźnie można
stosować antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym, nie leczy zaburzeń lękowych,
nie rozwiązuje problemu, jedynie tłumi objawy.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z zaburzeń lękowych i ich konsekwencji,
to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii
uwzględniającej wszystkie Pani potrzeby i problemy.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Zachęcam by skonsultować się tej sprawie ze swoim lekarzem psychiatrą. Zdecyduje czy zmiana pory będzie korzystna w kontekście Pani objawów (wspomina Pani o lęku). Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli poradzić siebie z przyczynami, a nie tylko objawami zaburzeń lekowych.