Czy mam szansę się wyleczyć z lęku?

Dzień dobry, mam ponad 60 lat i z nieopanowanym lękiem borykam się całe życie, byłam u lekarza psychiatry, który zdiagnozował chorobę, jako nerwica lękowa brałam tabletki uspokajające, które mi pomagały, ale też się od nich uzależniłam, przestałam je przyjmować, ale też odizolowałam się od ludzi, zrezygnowałam z pracy, unikam spotkań towarzyskich, chciałabym się zapytać, czy jest możliwość z tego się wyleczyć, wg mnie jest to fobia społeczna.

Szanowna Pani,

skuteczną metodą leczenia zaburzeń lękowych, depresyjnych i nerwicowych jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie