Czy mam w ten sposób leczyć depresję?

Obecnie mam poczucie, że nie mam siły na pracę nad sobą u psychoterapeuty przez depresję. Mam zamiar rozpocząć psychoterapię dopiero wtedy, gdy będę na działających na mnie lekach. Czy to właściwa decyzja?

Podejrzewam, że nie. Psychoterapię można podjąć bez leków, tak przynajmniej uważali psychoanalitycy i potrafią pomóc. Nie wiem o jakiej "sile" Pani pisze bo do psychoterapii potrzebna jest raczej wytrwałość i dobra relacja z psychoterapetą(tką). W trakcie psychoterapii zwykle nie wykonuje się trudnych zadań a oczekuje się od klienta by zdecydował się na opowiedzenie swej historii życia, choroby. Trudność tej metody polega na tym, że zwykle staramy się nie pamiętać, "wypierać" traumatyczną przeszłość a w psychoterapii motywujemy do przypomina sobie tego, by "przepracować" trudne wspomnienia. Psychoterapia t nie "bułka z masłem" ale intensywna praca