Czy mdłości, pomimo negatywnego testu ciążowego mogą oznaczać ciążę?

Witam serdecznie! Miesiączkuję bardzo nieregularnie, najdłuższy cykl w tym roku trwał 42 dni, a najkrótszy 26. Ostatni okres zaczął mi się 1 listopada a 8 listopada kochałam się z chłopakiem i on szczytował we mnie, czy jest możliwe, abym była w ciąży? Przez ostatnie 2 tygodnie mam typowe objawy, mdłości, bóle głowy, bardzo bolą mnie nogi, pobolewa podbrzusze, ciągle jestem głodna i mam zmienne nastroje, od euforii do smutku. Wykonałam 2 testy 2 i 3 grudnia w dzień spodziewanej miesiączki, oba wyszły negatywne, ale okres wciąż się nie pojawił. Dodatkowo ostatni tydzień listopada był dla mnie bardzo traumatyczny, miałam straszne zawirowania w życiu osobistym, nic niemal nie jadłam. Czy to może być ciąża czy raczej okres mi się spóźnia z powodu stresu? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Po pierwsze współżycie w 8 dniu cyklu, może doprowadzić do zapłodnienia i rozwoju ciąży. Natomiast wynik testu ciążowego, jak zapewne Pani wie, może być ujemny, jeśli jest wykonany zbyt wcześnie. Odczuwane przez Panią dolegliwości, rzeczywiście towarzyszą ciężarnym, jednak same w sobie nie świadczą o ciąży.
Oczywiście stres także w znacznej mierze przyczynia się do rozwoju zaburzeń miesiączkowania. Aby rozwiać swoje wątpliwości może Pani wykonać oznaczenie beta- hCG we krwi (wcześniej niż test z moczu daje wynik dodatni). Jeśli wynik będzie ujemny a miesiączka nie pojawi się proszę skontaktować się z lekarzem-może warto poruszyć także problem nieregularnych miesiączek i ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam.