Czy mogą to być następstwa udaru?

Dzień dobry pół roku temu miałem zawał mózgu(udar niedokrwienny). Aktualnie przechodzę różne badania. Chciałem prosić o interpretacje wyniku MRI głowy z kontrastem:W płacie czołowym prawym podkorowo położone pojedyncze ognisko hiperintensywne w T2WI i FLAIR o wielkości 2mm niespecyficzna zmiana demielinizacyjna, naczyniopochodna. Czy mogą to być następstwa udaru?

Witam! Drobne ognisko hiperintensywne w istocie białej płata czołowego przemawia za podłożem naczyniowym. Tak mała zmianka nie powinna dawać objawów klinicznych. Zazwyczaj są to tzw. "znaleziska przypadkowe" i tego się praktycznie nie leczy. Do udaru można próbować porównywać tylko dlatego, że te drobne ogniska powstają przy przytkaniu, w zasadzie, kapilarów. Przy udarze niedokrwiennym, zmiany są zdecydowanie większe i niosą za dobą zmiany kliniczne.