Czy mogę brać np. Zentel, jednak nie mieć faktycznie tego tasiemca?

Witam, Zastanawia mnie od pewnego czasu czy przypadkiem nie mam tasiemca, sprawdzając listę objawów pokrywa się ona w 100% z moimi dolegliwościami(dodatkowo mam ok. 185 cm wzrostu, a moja waga jest w okolicach 55kg) Jednak mam taki problem, że gdy byłem u lekarza, ten powiedział mi, że jak chce to może mi dać leki, jednak nie mam co robić badań, bo u nich w laboratorium, bardzo rzadko są wykrywane. I stąd moje pytanie, czy mogę brać np. Zentel, jednak nie mieć faktycznie tego tasiemca?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od Pana stanu klinicznego. Cześć badań laboratoryjnych ze względu na niską czułość moze być nieprzydatna i z tego względu rozpoznanie opiera się na objawach pacjenta. Z tego względu mozliwa jest sytuacja, że pacjent może być chory na daną chorobę mimo negatywnych wyników laboratoryjnych.