Czy mogę być w ciąży mimo miesiączki?

Witam . Wiem że dużo tu takich pytań ale mi nie daje to.spokoju . Wraz z partnerem wsplozyjemy często I dochodzi do wytrysku w środku. Miesiączka przyszła z opóźnieniem aczkolwiek w dniu w którym.ona miała przyjść planowo test wykazał dwie kreski .po czym na drugi dzień od testu przyszło krwawienie . Do tego dochodzą mdłości najczęściej rano bądź wieczorem. .syrasznie szybko sie mecze oraz jestem.strasznie śpiąca mogłabym spać cały czas czy to CIAZA?
Redakcja abcZdrowie

Witam,

w takim wypadku nie sposób wykluczyć ciąży – niekiedy w pierwszych tygodniach może pojawić się krwawienie, mylone przez kobiety z miesiączką. Zazwyczaj jest to tzw. plamienie implantacyjne lub złuszczanie się śluzówki macicy z uwagi na fakt, iż zarodek jest jeszcze mały i nie wypełnia całej macicy.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Niestety nie wspomina Pani o tym, czy zabezpieczają się Państwo, ale jeżeli nie, a współżyjecie regularnie, to ryzyko ciąży jest bardzo duże. Dodatkowo dolegliwości, o których Pani wspomina – mdłości, senność – są typowymi symptomami wczesnej ciąży.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Oczywiście nie sposób jednoznacznie przyznać, że jest Pani w ciąży, niemniej w takim wypadku warto niezwłocznie oznaczyć poziom beta hCG. W tym celu proszę skierować się do laboratorium – badanie na obecność gonadotropiny kosmówkowej z krwi jest badaniem pewnym, czułym i z pewnością rozwieje Pani wątpliwości.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.