Czy mogę pomieszać tabletki antykoncepcyjne?

Czy mogę pomieszać tabletki antykoncepcyjne? Biorę aktualnie tabletki firmy vines , ale zgubiłam jedna. Mam w domu stare opakowanie tabletek dilette i zastanawiam się czy mogęwziac jedna ze starego opakowania i z innej firmy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

takie postępowanie nie jest zalecane, zwłaszcza jeśli chce Pani przyjąć wyłącznie jedną inną tabletkę i powrócić do dotychczasowych pigułek. Tabletki te zawierają bowiem różne substancje czynne i nigdy nie wiadomo, jak organizm zareaguje na taką praktykę.

Substancją czynną tabletek Vines jest gestoden i etynyloestradiol, zaś w przypadku tabletek Daylette jest to drospirenon oraz etynyloestradiol.

Bezpieczniej więc będzie trzymać się jednych tabletek antykoncepcyjnych.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Odpowiedź na nie znaleźć można po kliknięciu w link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-mieszac-tabletki-roznych-marek-kiedy-zabraklo-dwoch-ostatnich.

O tym, jak przyjmować tabletki antykoncepcyjne przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.