Czy mogłam w taki sposób zaszkodzić noworodkowi?

Dzień dobry. Ostatnio byłam w odwiedziny u noworodka tj. 2 tydzień życia. Cierpię na trądzik, nie byłam wtedy w stanie zaostrzenia nie mniej na twarzy miałam nowy stan zapalny w jednym miejscu. Odruchowo pocalowalam raczke dziecka. Nastepnie przetarlam raczke octeniseptem tak żeby zdezynfekowac skore. Niestety dzidziuś włożył sobie raczke do ust. Martwię się, że mogłam mu tym zaszkodzić bo czytałam o szkodliwości octeniseptu.....
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Trądzik sam w sobie nie jest zakaźny , a octanisept nie zaszkodził . Najlepiej wogole nie całować noworodków ponieważ nasza flora bakteryjna , zwłaszcza dla noworodka, może wywołać u takiego maluszka ciężką infekcję z czego wiele rodziców nie zdaje sobie sprawy.