Czy mógłbym zastąpić to danie?

Witam, mam pytanie ponieważ skomponowałem sobie dietę redukcyjna i jednym z produktów jest makrela, niestety nie jestem w stanie zjeść takie normalnej makreli , dużo ości , dużo wybierania, jestem niecierpliwy. Czy mógłbym zastąpić makrelę, makrelą z puszki? Oczywiście inaczej się rozłożą kalorie i makroskładniki, ale chciałem wiedzieć czy to jest zdrowe ? tzn ryba z puszki czy jest zdrowa, dziekuje za pomoc i odpowiedz

Jak najbardziej ryba z puszki może być elementem pełnowartościowej diety.

Na pewno ta świeża będzie miała wyższą wartość odżywczą, jednak jeśli nie jest Pan w stanie jej zjeść, to nie jestem za tym żeby jeść na siłę. Zdrowsze nawyki mają nam się kojarzyć dobrze, w innym przypadku będzie to tylko chwilowa zmiana. A jeśli chce Pan trwałych efektów wagowych, to warto te nowe nawyki utrzymać na dłużej.

Ponadto, makrelę świeżą można też zamienić na inną tłustą rybę morską, np. łososia.