Czy moja kondycja psychiczna może się poprawić?

Dzień dobry, od ponad roku mam wrażenie ze z każdym dniem mój stan psychiczny się pogarsza, nie pamietam kiedy ostanio byłam naprawde szczęśliwa. Towarzyszy mi ciągły strach, lęk, przygnębienie lub huśtawki nastrojów. Potrafię położyć się spać o 4 i wstać bez problemu o 8 lub spać do 16 i być nie wyspana. Każdy najmniejszy wysiłek wywołuje u mnie ogromne zmęczenie , ostanio tez doszły do tego zawroty głowy, bóle mięśni , duże problemy z koncentracją, zaniki pamięci , oraz fale zimna lub ciepła. Ciagle mam tez wrażenie ze nie jestem sama, że ktoś za mną idzie , obserwuje mnie. Stresuje mnie każda sytuacja i mam wrażenie jakby nic się nie dzialo naprawde i jakby każdy mnie obgadywał i chciał dla mnie jak najgorzej. Czy wiadomo co mi dolega? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

Szanowna Pani,

Ciężko jest postawić diagnozę na podstawie krótkiego opisu w internecie. Radzę skontaktować się z psychoterapeutą lub psychiatrą, ponieważ objawy te mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych lub innym problemie natury psychicznej lub medycznej.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który pomoże Pani rozpoznać przyczynę dolegliwości i wybrać najlepszą metodę leczenia. Warto również poszukać odwracalnych przyczyn zaburzeń nastroju (np. nieprawidłowa praca tarczycy).