Czy to mogą być objawy ciąży u 20-latki?

Witam mam pewne obawy ponieważ uprawiałam z chłopakiem seks w którym używaliśmy prezerwatywy miałam wtedy owulację (w kalendarzu dzień po owulacji) uprawialiśmy później seks analny w którym nie doszło i mam pewne obawy ze mogę być w ciąży ponieważ 2 dni po stosunku boli mnie brzuch i mam zawroty głowy czy to są objawy ciąży?
KOBIETA, 20 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli używała Pani prezerwatywy podczas stosunku waginalnego i nie doszło do jej pęknięcia ani zsunięcia, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie. Prezerwatywy są skuteczne w zapobieganiu ciąży, jeśli są używane prawidłowo.

Seks analny nie prowadzi do ciąży, chyba że nasienie przedostało się do pochwy, co jest mało prawdopodobne w opisanej sytuacji. Ból brzucha i zawroty głowy, które pojawiły się dwa dni po stosunku, raczej nie są objawami ciąży. Objawy ciąży zazwyczaj pojawiają się później, po kilku tygodniach od zapłodnienia. Pani objawy mogą więc być spowodowane innymi czynnikami, takimi jak stres, zmiany hormonalne czy inne dolegliwości zdrowotne.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-ciazy-odczuwane-kilka-dni-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-ciazy-5-dni-po-pierwszym-stosunku-seksualnym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwsze-objawy-ciazy-3-dni-od-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.