Czy moje dolegliwości mogą być reakcją alergiczną po użądleniu przez osę?

W sobotę popołudniu zostałam uzadlona przez ose(Żądło nie zostało w udzie). Od razu pojawił się odczyn,który został przemyty octem. Od poniedziałku mecze się z ogólnym rozbiciem, temp jak i stanem podgoraczkowym,poceniem się oraz delikatnymi mdłosciami. Czy to może być reakcja alergiczna ? Lekarz ogólny powiedział że nie mam łączyć tych dwóch sytuacji,niestety jestem alergikiem i nie daje mi to spokoju.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z mijesciwej dużej reakcji alergicznej na użadlenie. Sugeruje udać się do lekarza pierwszego kontaktu.