Czy moje dolegliwości są objawem ciąży czy efektem choroby?

Witam, od około pół roku wspolzyje z chłopakiem zabezpieczając sie, 3 tygodnie temu miałam anginę ropna, najpierw przejmowałam doustnie antybiotyk ale to nie pomagało więc dostałam zastrzyki, w tym czasie miałam misiaczke, zazwyczaj mam obfitą ale wtedy miałam bardzo niewielki okres, czy mogło byc to spowodowane przyjmowaniem antybiotyków ? Gdy wyzdrowilam przez około półtorej tygodnia miałam różne dolegliwości podobne do ciąży i zastanawiam się czy były to dolegliwości pochorobowe czy jednak nie, było mi niedobrze , bardzo długo bolało mnie podbrzusze, miałam zawroty głowy, wystraszyłam się więc z rana, 2 tyg przed kolejna miesiączka zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Aktualnie spóźnia mi się okres czwarty dzień, i nadal rzadziej, ale występują u mnie wcześniej opisane dolegliwości, czy test mógł wyjść nieprawidłowo ? Słyszałam że trzeba go robić w dzień oczekiwanej misiączki a ja zrobiłam dwa tyg wcześniej. Dodam jeszcze na koniec ze uprawialiśmy z chłopakiem niekiedy petting, i mogło dojść do sytuacji ze on miał gdzieś na ręce spermę i później mnie dotknął w okolicach sromu, czy często się zdaza zapłodnienie w taki sposób ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na rynku są dostępne czułe testy, które już po kilku dniach od zapłodnienia potrafią wykryć ciążę. Powtórzenie testu w czasie spodziewanej miesiączki powinien dać pewność, czy występuje ciąża. Możliwe jest również, że obecne zaburzenia miesiączkowania wynikają z przebytej niedawno infekcji. Jeśli jednak sytuacja nie unormuje się za jakiś czas, konieczna może być wizyta u lekarza.