Czy moje łysienie jest spowodowane chorobą?

Witam. Zaczęły mi wypadać włosy w liceum tj. gdy miałem ok 17-18 lat. Teraz mam 28. Chciałbym opisać jak to było. Otóż, kiedy wypadały mi włosy, działo się to "na dużą skalę". Podczas mycia głowy dosłownie miałem pełne dłonie włosów. Mniej więcej w tym samym czasie włosy "przerzucały" się na plecy no i niestety jest ich dosyć sporo. Czy to normalne łysienie? Przecież chyba nie? Mogło być to spowodowane jakąś chorobą? Może dalej jest? Pozdrawiam Stefan

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

O łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu. Jak było w Pana przypadku trudno mi powiedzieć. Natomiast jeżeli widoczny jest istotny ubytek warto skonsultować się z dermatologiem oraz z lekarzem rodzinnym, gdyż rzeczywiście niektóre choroby mogą być powodem nadmiernej utraty włosów.
Warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne w celu ich wykluczenia, między innymi morfologię krwi obwodowej oraz poziom TSH.

Polecam również artykuły zamieszczone na naszym portalu a poświęcone pielęgnacji włosów, może mieć ona istotny wpływ na stan włosów. Również nasz styl życia i prowadzona dieta nie są bez znaczenia.

Pozdrawiam