Czy moje wyniki badania żołądka i dwunastnicy wskazują na konieczność dalszego leczenia?

Witam bardzo proszę o interpretację moich wyników gdyż lekarz napisał tylko w uwagach dalszą opieka w POZ. Otóż tak:Poczatkowy odcinek zstepujacej części i opuszka dwunastnicy są prawidłowe. Ściany żołądka poddają się podawaniu i odsysaniu powietrza. Śluzówka żołądka jest miernie zaczerwieniona. Test ureazowy dodatni. A przy rozpoznaniu zapalenie żołądka i dwunastnicy. Czy to wszytko jest groźne? I jak z dieta itp? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż wymaga Pani leczenia - test ureazowy dodatni sugeruje infekcję H. pylori. Leczenie zależy od Pani objawów i dolegliwości. Opis badania nie wskazuje na nic groźnego, ale mówiąc potocznie, należy się tym zająć. Proszę na spokojnie udać się do lekarza - zaleci dalsze postępowanie.