Czy moje wyniki rezonansu mogą świadczyć o guzie mózgu?

Witam pół roku temu miałam robiony rezonans magnetyczny głowy. Wynik rezonansu wykazał w prawym płacie czołowym zmiana plynowa wielkość 4mm-torbiel enntrogena? Co to oznacza czy powinnam się bać że to może być guz mózgu?

Szanowna Pani, torbiel neuroenterogenna nie jest nowotworem lecz zaburzeniem rozwojowym. Ze względu na jej charakter i niewielki pół roku temu rozmiar, wydaje się, że nie wymaga ona operacji czaszki. Decydujący głos w tej sprawie można uzyskać od specjalisty neurochirurga, który powinien Panią skonsultować i ocenić jak często wymagane będą kontrole tej torbieli. Istotne jest Pani samopoczucie, określenie, czy występują jakiekolwiek dolegliwości i objawy mogące być konsekwencją lokalizacji torbieli, co wymaga ustalenia w ramach konsultacji u specjalisty, dzięki której otrzyma Pani zalecenia do dalszego postępowania.