Czy możliwe jest przejście menopauzy przez 47-latkę?

Witam nie mam miesiączki już 1 rok i 4 miesiące byłam u ginekologa i pani powiedziała że wszystko dobrze ale nie zapytałam czy już jestem po menopauzie.Jak mogę sprawdzić że jestem już bezpłodna i mogę uprawiać seks bez zabezpieczeń .Czy jest takie badanie.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać badania hormonalne, proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza ginekologa.