Czy można pić alkohol przy zapaleniu błony śluzowej żołądka?

Witam,tydzień temu miałem robiona gastroskopie i wyszło mi,ze mam zapalenie blony sluzowej żołądka. Lekarz powiedział,ze jest to spowodowane stresem. Objawy jakie posiadam to: uczucie niepełnego wyproznienia,wzdęcia i zaparcia. Czy przy takim stanie rzeczy mogę raz na jakiś czas (np. raz na 2 tyg) spożywać alkohol? A jeśli tak to jaki alkohol będzie najbezpieczniejszy? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Alkohol powoduje uszkodzenie błony śluzowej żołądka i w przypadku obecnego już zapalenia będzie tylko pogarszał stan. Najgorszy dla żołądka jest wysokoprocentowy alkohol. Najbezpieczniejszy będzie słaby alkohol, typu piwo.