Czy można stosować te czopki przy uchyłkach jelitowych?

Czy można stosować czopki Distreptaza przy uchyłkach jelitowych?. Zapisał mi je ginekolog na zrosty po operacji, ale boli mnie po nich podbrzusze z lewej strony. Jestem po operacji na uchyłek rectocele i usunięciu macicy? Z góry dziękuję za podpowiedź.
KOBIETA, 43 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Nie zaleca się stosowania czopków Distreptaza u pacjentki z uchyłkami jelita, ponieważ grozi to uszkodzeniem ścian jelit w związku z działaniem enzymów proteolitycznych.

W przypadku ich użycia i odczuwania dolegliwości bólowych powinna się Pani jak najszybciej zgłosić do specjalisty, który oceni Pani stan zdrowia, gdyż obecnie istnieje ryzyko perforacji jelit.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi udzielonych na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dieta-przy-uchylkach-jelit

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moge-jesc-przy-uchylkach-jelita-grubego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.