Czy można wywołać omamy?

Zastanawiam się nad pewną rzeczą. Czy jeśli będę próbował rozmawiać i wyobrażać sobie osobę, która nie istnieje czy może ona po pewnym czasie stać się moim omamem?

Witam,
Po prostu omam jest sam w sobie rodzajem wyobrażenia sobie rzeczy,osoby,która nie istnieje.Chorobowo traktuje się go dopiero wtedy,gdy równocześnie traci się kontakt z rzeczywisością,co wcale u Ciebie nie musi istnieć.

Dzień dobry!

Nie, chyba, że rzeczywiście ma Pan predyspozycje do chorób lub chorobę, której objawem są omamy albo znajdzie się Pan w niecodziennych, traumatyzujących warunkach (np. długotrwałe odosobnienie itp).
Wobec "eksperymentowania" ze swoją psychiką mogą się jednak pojawić np. złudzenia.

Pozdrawiam!